Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До уваги роботодавців!
AA

До уваги роботодавців!

З 4 червня 2021 року в Україні запроваджена цільова модель формування та видачі «е-лікарняних», яка передбачає формування електронних листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, який веде Пенсійний фонд України.

Електронний листок непрацездатності формується та утворюється лікуючим лікарем в Реєстрі медичних висновків в Електронній системі охорони здоров’я. Тому обмін інформацією між Пенсійним фондом України та Міністерством охорони здоров’я України відбувається автоматично, на центральному рівні.

Якщо особа є застрахованою особою, то для неї автоматично сформується електронний листок непрацездатності (надалі ЕЛН).

Відзначаємо, що на центральному рівні успішне завантаження медичних висновків та формування ЕЛН можливе за умови коректного заповнення лікарями інформації в Реєстрі медичних висновків та СВОЄЧАСНОГО ФОРМУВАННЯ СТРАХУВАЛЬНИКАМИ (РОБОТОДАВЦЯМИ) КОРЕКТНИХ ДАНИХ ПРО НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ У ЗВІТНОСТІ.

В порядку міжвідомчого обміну Державна податкова служба України надає Пенсійному фонду України інформацію про звітні відомості страхувальників та періоди, за які сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі щодо наявності заборгованості або переплати з даного виду платежу.

Зокрема, передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України і терміни подання податкової декларації є 40 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ, ЩО НАСТАЮТЬ ЗА ОСТАННІМ КАЛЕНДАРНИМ ДНЕМ ЗВІТНОГО (ПОДАТКОВОГО) КВАРТАЛУ.

Звертаємо увагу страхувальників (роботодавців) на важливість подання Податкового розрахунку З ТИПОМ «ЗВІТНИЙ» ЯК «ДОВІДКОВИЙ».

«Довідковий» потрібно подавати у разі необхідності призначення поза межами звітного періоду застрахованим особам пенсії або матеріального забезпечення, або страхових виплат. В «Довідковий» звіт необхідно включати тільки інформацію по таких особах. При цьому відзначаємо, що при поданні Податкового розрахунку за звітний квартал до нього та його складових необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано Податковий розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» (тобто продублювати інформацію).

Наприклад для забезпечення формування ЕЛН у вересні для нового працівника, якого прийнято на роботу в серпні (місяці ІІІ кварталу 2022 року, термін звітування за які починається з жовтня 2022 року) ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно відразу як працівник пішов на лікарняний подати Податковий розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий». Якщо такий звіт не надати ЕЛН на працівника для страхувальника (роботодавця) не сформується.

Зауважуємо, що враховуючи зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25 березня 2022 року № 522 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» до 01 січня 2023 року ОСОБА МАЄ ПРАВО ЗВЕРНУТИСЬ ДО ЛІКУЮЧОГО ЛІКАРЯ З ПИТАННЯ ОТРИМАННЯ ПАПЕРОВОГО ЛИСТКА НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ.

Додатково повідомляємо, що процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України (далі ФССУ) не змінилась попри воєнний стан. Водночас якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за лікарняним свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати лікарняні або декретну допомогу напряму від ФССУ. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення ФССУ, контакти усіх відділень оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4

Саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування лікарняних – слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund

Читайте також

Для надання додаткової підтримки на придбання твердого палива одержувачі житлових субсидій і пільг мають надати згоду на збір, передачу та обробку персональних даних

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Уряд визначив, що для отримання додаткової підтримки на придбання твердого пічного побутового палива...

Щодо заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Форму декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі &...

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призна...

До уваги громадян!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

У сервісних центрах Пенсійного фонду України доступна функція — шеринг цифрового паспорта гром...

Інформація про субсидію на опалювальний період з'явиться в особистому кабінеті на порталі Фонду в листопаді

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинко...

Підтвердження стажу роботи внутрішньо переміщеним особам показаннями свідків

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правон...

Право на встановлення пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Громадянам України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської діяльності, досягнення в...

Шановні громадяни!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Якщо у вас виникли питання щодо призначення/перерахунку/виплати пенсій, житлових субсидій та пільг,...