Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До Дня пам’яті та примирення
AA

До Дня пам’яті та примирення

У Южноукраїнському міському історичному музеї за підтримки галереї «Гард» проходить виставка картин художника Віталія Качеровського «Пензлем про війну» з міста  Первомайська. Більшість картин митця є реакцією на актуальні події в Україні. У своїх роботах він описує ті жахи війни, які відбувалися після повномасштабного вторгнення. В виставці представлено 16 картин, які були написано у 2022 році. Дана виставка є своєрідним щоденником внутрішніх станів митця, нотатками, спробою впорядкувати свій світ. Цей досвід чуттєвий, невербальний, тому і полотна — емоційні.

А також організовано експозицію «Війні немає забуття!» до Дня пам’яті та примирення,

присвяченої пам’яті жертв Другої світової війни. Експозиція складається з особистих речей, світлин, спогадів ветеранів, друкованих видань, які висвітлюють події  років війни.

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. В Україні День пам’яті та примирення відзначають із 2015 року. Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.

 

Читайте також

У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано експозицію “Факти про українських партизан Другової світової війни“

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано експозицію “Факти про українських п...

Тиждень українського кіно

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся показ українського мультиплікаційного фільму...

До Дня Незалежності України

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В Южноукраїнському міському історичному музеї експоновано виставку художнього мистецтва «Мальо...

До Дня Державного Прапора

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В Южноукраїнському міському історичному музеї влаштували святковий флешмоб до Дня Державного Прапора...