Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | COVID-19: не треба нехтувати вакцинацією проти хвороби
AA

COVID-19: не треба нехтувати вакцинацією проти хвороби

Від початку повномасштабного вторгнення Росії боротьба з коронавірусною інфекцією  наче відійшла на другий план. У громадських місцях все рідше можна зустріти людей у масці і на жаль далеко не скрізь громадяни дотримуються протиепідемічних норм, як це було ще на початку епідемії.

Між тим, коронавірусна інфекція нікуди не поділася. Навпаки, в багатьох країнах світу і, зокрема, в Україні вірус знову активізувався. Так в нашій державі продовжує циркулювати штам Омікрон. І хоча у порівнянні з попередніми штамами він викликає набагато легші випадки, які маскуються під звичайний грип або ГРВІ, не зважати на нього було б недоречно, адже статистичні дані, надані Центром громадського здоров’я свідчать – щотижня в Україні фіксують до 30 летальних випадків через зараження COVID-19.

Загалом у воєнний час ризик поширення інфекційних захворювань зростає у рази. І коронавірус – не виняток. Найуразливішими до інфекцій є люди, які не щеплені взагалі або своєчасно не пройшли ревакцинацію. Тому не варто забувати – лише щеплення проти коронавірусу здатне убезпечити людину від захворювання взагалі або суттєво знизити ризик появи вкрай небажаних ускладнень хвороби.

Отже, не варто нехтувати можливістю підвищити свій імунітет у боротьбі із ковідною інфекцією. Якщо ви прийняли рішення вакцинуватися, зверніться до свого сімейного лікаря, з яким у вас підписано декларацію. Громадяни можуть звертатися не тільки з приводу отримання першої та другою доз вакцини, а і бустерної дози.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 26 від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Введення бустерної дози поновлює силу впливу вакцин від COVID-19, ефективність яких, згідно з останніми світовими даними, з плином часу поступово знижується. До того ж, бустерна доза має стати додатковим захистом, враховуючи появу все нових мутованих штамів, на кшталт Омікрона.

Нині в центрі вакцинації Некомерційного комунального підприємства «Южноукраїнський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в наявності вакцина CoronaVac та СOMIRNATY від Пфайзер. Він знаходиться за адресою: вул. Паркова 3в, кабінет №209. Зробити щеплення можна у будь який день (крім вихідних), без попереднього запису.

Вакцинація від COVID-19 є безоплатною та добровільною. Але Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити щеплення для того, щоб зберегти своє життя та здоров’я, а також ваших близьких, які можуть бути у групі ризику. Таким чином щеплення від COVID-19 дозволить мешканцям територіальної громади захистити себе і свої родини, щоб повернутись до звичайного способу життя.

 

Читайте також

Ми застерігаємо та інформуємо, а також продовжуємо знайомитися з міською комплексноюпрограмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр.

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

В  травні 2022 року у Берліні (Німеччина) відбувся XV Науковий симпозіум, присвячений Всесвітнь...

Попит народжує пропозиції

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

28 вересня 2022 року відбулося засідання виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під голов...

Продовжуємо знайомитися з міською комплексною програмою «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 рр. та разом долати виклики долі

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Лімфома виліковна у 80% випадків – стверджують лікарі. У багатьох країнах світу 15 вер...

Навчаємося  разом! Як діє міська комплексна програма «Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді»  на 2021-2025 рр.

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Що ж це таке власне – місцеві цільові програми? Місцеві цільові програми – це сукупність...

COVID-19 «прокидається»!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Коронавірус вже давно не є проблемою №1 в Україні. Однак хвороба нікуди не зникла. Вона, як і ...