Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Чи можна видати трудову книжку іншій особі – не її власнику?
AA

Чи можна видати трудову книжку іншій особі – не її власнику?

Трапляється так, що з підприємства звільняються працівники і, з різних причин, не забирають свої трудові книжки. Кому і за яких обставин можна видати трудову книжку йтиметься далі у цій статті.

Отже, відповідно до ст.47 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку та провести з ним розрахунок. Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення України від 29.07.1993 р. №58, передбачено, що роботодавець зобов’язаний видати працiвнику його трудову книжку в день звiльнення з внесеним до неї записом про звiльнення. У разi одержання трудової книжки у зв’язку iз звiльненням працiвник розписується в особовій картцi й у книзi облiку. У книзі обліку трудових книжок додатково зазначається і дата видачі трудової книжки.

Якщо працiвник вiдсутнiй на роботi в день звiльнення, то роботодавець у цей день надсилає йому поштове повiдомлення про необхiднiсть отримання трудової книжки. Звертаємо увагу, що тільки за наявності письмової згоди працівника допускається пересилання трудової книжки поштою за вказаною адресою. І тільки в разі смерті працівника (або за наявності судового рішення про визнання особи безвісти зниклою) трудова книжка може бути видана на руки її найближчим родичам пiд підпис або надіслана поштою за їхньою вимогою.

Як бачимо, чинним законодавством чітко передбачено, що трудова книжка видається тільки працівнику, який звільняється. Випадків видання трудової книжки за дорученням або на підставі пред’явлення паспорту родича звільненого працівника, законодавством не передбачено. Тому, якщо працівник не звертається за отриманням трудової книжки, необхідно письмово повідомити його про необхідність її отримання, зберігаючи трудову книжку на підприємстві окремо від інших трудових книжок працівників. Або намагатися все ж таки віддавати трудову книжку працівнику в день його звільнення, як того вимагає законодавство, з метою уникнення подальших можливих судових проблем і виплати компенсації (середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу) за затримку видачі трудової книжки.

Читайте також

Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...

Порядок отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Порядок отримання  грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрі...

Увага!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Якщо Ви внутрішньо переміщена особа і шукаєте роботу або плануєте прийняти участь у створенні чи роз...

Засідання комісії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

20.09.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...

Про внесення змін до  Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Зміни до порядку обчислення середньої заробітної плати, запроваджені постановою Кабінету Міністрів У...