Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | 2 травня – День немовляти
AA

2 травня – День немовляти

2 травня – День немовляти. Спеціалісти КНП"Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня"

зроблять усе необхідне, щоб пологи пройшли м’яко і легко,

а кожна мама та малюк отримали якісну медичну допомогу,

підтримку та масу позитивних емоцій.

Вагітність, пологи, материнство – усе це етапи особистого росту жінки, а роль матері – вершина шляху, унікальне явище. Результатом пологів є народження не тільки дитини, а й жінки, яка пізнала материнство.

Важливо після народження прикласти немовля до грудей матері. Окрім функції насичення дитини, годування грудьми має особливе значення для спілкування. Тільки грудне молоко здатне захистити організм дитини від несприятливої дії довкілля і забезпечити її біологічний та емоційний розвиток. Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. Його не може замінити жодна найдорожча молочна суміш. Коли мама й немовля єднаються в ситуації годування, відбувається ініціація людських відносин, формується модель ставлення дитини до об’єктів оточення та до світу в цілому.

Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки. Критерієм захищеності є можливість ефективно сигналізувати про свої потреби хнюпанням і оперативно отримувати догляд.

Якщо мама опиняється за межами визначеної відстані і стає реально чи уявно недоступною, малюк діє згідно з рефлекторними поведінковими сценаріями, спрямованими на швидке відновлення близкості. Страх втратити маму може викликати паніку і, якщо потреба у близкості надто часто повторюється, то й після відновлення близкості дитяча тривога лишається на високому рівні, поступово перетворюючись із ситуаційної реакції на особистісну рису.

Найпростіший спосіб заспокоїти немовля полягає в тому, щоб взяти його на руки й притиснути до грудей. Навіть найбільш крихітні діти чутливі до того, як їх тримають на руках. Іноді малюки перестають плакати, навіть чуючи запис звуків працюючого серця, адже під час внутрішньоутробного розвитку дитина постійно чує шум руху крові в черевній аорті та стукіт биття материнського серця. Описана поява позитивних емоцій на обличчях дітей, котрим під час експерименту давали можливість всього лише послухати запис звуків, максимально схожих на внутрішньоутробні.

У випадку розлучення немовляти з матір’ю в перші години після народження в майбутньому позначається на її психічному розвитку. Позбавлення контакту з матір’ю призводить до погіршення роботи зорового аналізатора, порушення процесу становлення, орієнтування у просторі, терморегуляції, робить немовля більш уразливим. Малюки надзвичайно чуттєво реагують на стан матері, а з відчуттям близкості до неї пов’язаний розвиток їх психічних та моторних функцій. Тому в перші місяці життя дитина обов’язково має бути оточена турботою і доглянута, навіть якщо вона народжується доношеною, соматично здоровою.

Читайте також

Робоча нарада

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

11.09.2023 у залі засідань виконавчого комітету відбулось обговорення вкрай важливого та гострого пи...

За час війни в Україні зросла кількість курців…Як цьому протистояти? Навіщо ми знищуємо самих себе?

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Згідно соціальних опитувань, кількість українців, які зовсім не курять, скоротилася на 4,7% у порівн...

Привітали медиків зі святом

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сучасні медики мужньо витримали багато викликів долі: і реформування галузі, і ковідну пандемію, і в...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді"

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міськ...