Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | 25 листопада – День гендерної рівності
AA

25 листопада – День гендерної рівності

З метою утвердження гендерної рівності, поліпшення становища жінок і створення умов для реалізації рівних можливостей між чоловіками і жінками 25 листопада 2016 року відзначається День гендерної рівності.

Забезпечення рівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та держави є важливою умовою реалізації прав людини, утвердження демократії, запорукою розв’язання соціально – економічних проблем держави, європейської інтеграції України, а також частиною міжнародних зобов’язань згідно з основними міжнародними договорами у сфері захисту прав людини  та «Декларації тисячоліття Організації Об’єднаних Націй».

Тезу «Права жінок - є права людини, а права людини - права жінок», повторюють багато, але коли мова заходить про повсякденні та побутові проблеми, про це забувають.

Для статевої структури населення Миколаївщини характерною є стабільна перевага жінок. Так станом на 01 серпня 2016 року кількість жінок становила 621,9 тис.осіб або 53,9% від загальної чисельності постійного населення області, чоловіків – 535,6 тис.осіб (46,4%).

На формування статевої структури населення області, в першу чергу, має вплив рівень народжуваності та смертності.

Щороку народжується хлопчиків більше, ніж дівчаток. У 2015 році хлопчиків народилося 51,9% від загальної кількості новонароджених, на  1000 дівчаток припадало 1078 хлопчиків. Кількісна перевага чоловіків зберігається у дитячому віці та серед молоді. Серед дітей молодших за         15 років на кожну тисячу дівчаток припадало 1068 хлопчиків, у віковій групі 15-34 роки - 1053 особи чоловічої статі.

Однак, уже смертність дітей віком до 1 року має статеві відмінності:        2015 року на 1000 новонароджених відповідної статі померло 3,3% хлопчиків та 3% дівчаток. З віком різниця в рівнях смертності зростає.

В Миколаївській області 2015 року середня очікувана тривалість життя при народженні становила 70,32 року. При цьому середня тривалість життя жінок порівняно з чоловіками вища майже на 10 років: 75,17 проти 65,31 років.

Чисельна перевага жінок над чоловіками спостерігається з 38 років і з віком збільшується.

Оплата праці жінок не рідко нижче, ніж чоловіків. Це при тому, що жінок - спеціалістів з вищою та середньою освітою більше, ніж чоловіків. 
Заробітна плата жінок в середньому по області складає 72,7% від заробітної плати чоловіків. Між тим, структура працюючих жінок – 53,3% від загальної чисельності.

Лише у таких видах економічної діяльності, як «Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок» і «Надання інших видів послуг» середня заробітна плата жінок більша, ніж у чоловіків.

Крім того, в нашій державі все ще існують так звані традиційні чоловічі і жіночі професії.

Дискримінація у ході просування службовими сходинками тих, хто вже  працює в організації виявляється складнішою. Їх неохоче просувають по службових сходах, призначають на відповідальні посади  та їм важко зробити кар’єру. Від подібної дискримінації частіше страждають жінки, оскільки потенційні роботодавці вважають, що вагітні жінки або жінки, які мають малолітніх дітей не можуть ефективно працювати. Це є дискримінацією за ознакою статі. У Миколаївській області інформаційна робота щодо можливості звернення  та отримання допомоги у разі виявлення фактів дискримінації за ознакою статі проводиться недостатньо. Під час проведення моніторингу звернень громадян щодо дискримінації за ознакою статі з’ясовано, що таких звернень зафіксовано не було.

У більшості суспільств дискримінація за ознакою статі розглядається як така, що сприяє чоловікам на збиток жінкам. Однак, насправді, дискримінація за ознакою статі стосується як чоловіків, так і жінок.
         Рівноправність та надання рівних можливостей обом статям можливі майже в усьому. Жінка, так само, як і чоловік, повинна мати право самостійно обирати сферу діяльності. Для неї не існує принципово закритих, недоступних сфер розумової і фізичної праці. Жоден закон не повинен забороняти жінці займатися тією або іншою справою, освоювати ту або іншу професію. Її святе право - повна свобода особистого вибору видів і форм діяльності для самореалізації.

Однією з причин дискримінації чоловіків є те, що споконвічно вважалося причиною сучасної дискримінації жінок, а саме – розподіл обов’язків на суто чоловічі та жіночі. Зокрема, сьогодні  вважається, що головний  внесок у виховання та розвиток дитини робить жінка, тому чоловік у стосунках із власною дитиною залишається «поза справами». Це  таїть багато підводних каменів, тому що як тільки народжувалася дитина, більшість чоловіків фактично відсторонювали від участі у вихованні. Тим часом тато чудово може і має справлятися з цими функціями.

Станом на 01 вересня 2016 року кількість чоловіків, які отримують допомогу на дитину в Миколаївській області становить лише 8601 (10,4%), жінок 73 849 (89,5%).

Дуже непокоїть той факт, що з роками руйнується так званий «інститут сім’ї». За станом на 01вересня 2016 року в Миколаївській області укладено 2689 шлюбів та проведено 617 розлучень, щоскладає 23% від укладених шлюбів.

Важливо досягти паритетної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень. У вересні 2016 року проведено гендерний аналіз депутатів місцевих, районних, сільських  та селищних рад. У міських радах голів – чоловіків обрано 6, а голів - жінок - лише 2, у районних радах голів - чоловіків (14) на 9 більше, ніж голів – жінок (5), у селищних радах ситуація  ще гірше, голів селищних рад – чоловіків обрано 15, а голів-жінок - 2. Що стосується голів сільських рад, то чоловіків обрано 165, а жінок - 118.

Ситуація з депутатами рад усіх рівнів така, що у Миколаївській області чоловіків-депутатів – 2010 (42%), жінок - депутатів – 2814 (58%).

 

Читайте також

"Дитина не одна"- тимчасова допомога на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2024 р. № 331 «Деякі питання провадження...

Кіберзалежність

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

На початку свого розвитку комп’ютерні технології здебільшого застосовувалися для роботи, але з...

До уваги ветеранів війни, членів  їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради повідомляє. 20 березня 2024...