
34 роки з дня заснування відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) КНП ЮМБЛ відзначило 34 роки з дня заснування...
Res -->
У роботі гарячої лінії задіяно фахових психологів із багаторічним досвідом, які зголосилися надавати допомогу в кризових ситуаціях
За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні підтримала запуск гарячої лінії для надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від війни. Ініціатива створити гарячу лінію для надання первинної психологічної допомоги належить Національній психологічній асоціації та впроваджується під її керівництвом.
На лінії працюють фахові психологи із багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. Лінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).
Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Шрьодер наголосив, що запуск гарячої лінії – це дуже своєчасна ініціатива, покликана допомогти українцям зняти перманентну емоційну напругу, яку викликає війна, та стати надійною опорою у важкі часи.
«Російська військова агресія продовжує забирати життя українців, калічити їхніх рідних та близьких, руйнувати цілі міста і села, – сказав пан Шрьодер. – Ми можемо тільки уявити, що доводиться відчувати громадянам України, коли на їхню долю випадають такі випробовування, проте в наших силах – активізувати й розширити наші зусилля, аби кожен українець та українка, де б вони не знаходилися, могли щонайменше отримати своєчасну та фахову психологічну допомогу. Переконаний, що завдяки роботі цієї лінії ми на декілька кроків ближчі до цієї мети».
В.о. Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що розвиток потенціалу організацій, що надають психологічну допомогу українцям, є пріоритетним напрямом для ПРООН, адже через важкі випробовування, що випали на долю українців через війну, попит на якісні психологічні послуги невпинно зростає.
«Війна змусила мільйони українців відчувати постійний страх та тривогу за власне життя, життя та здоров’я своїх близьких та майбутнє своєї країни, – сказала пані Фоуані. – Ми переконані, що завдяки ініціативі Національної психологічної асоціації кожен українець зможе отримати необхідну підтримку. Можливість зателефонувати на гарячу лінію – це також свідчення того, що українці не залишаться сам-на сам у своїй щоденній боротьбі в умовах війни. Без професійної підтримки впоратися з емоційним напруженням та стресом досі небаченого масштабу дуже важко. Ми в ПРООН продовжуємо нашу роботу, аби психологічні послуги ставали якомога доступнішими для всіх українців, бо своєчасно надана допомога може врятувати чиєсь життя».
Також лінія приймає дзвінки громадян України, які нині знаходяться в інших країнах, а саме у:
Дзвінки з усіх мобільних операторів цих країн на відповідні номери безкоштовні. Кількість країн, підключених до мережі психологічної допомоги, буде розширюватися. Додаткова інформація буде публікуватися на сайті Національної психологічної асоціації.
Лінія працюватиме у двох форматах – через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу, особам, які звернулися по допомогу, потрібно буде просто сказати про це оператору лінії.
Президентка Національної психологічної асоціації Валерія Палій розповіла, що розробляючи гарячу лінію, психологи орієнтувалися на максимальну доступність послуги для населення.
«Ми знаємо, що не у всіх людей є смартфони, стабільний інтернет, і далеко не всі наші громадяни можуть користуватися інтернет-послугами, тому телефонна лінія – це зручне рішення, – сказала пані Палій. – Втім, ті люди, які хотіли би візуального контакту зі спеціалістом, – отримають його без проблем».
До розробки гарячої лінії та підтримки її роботи також долучилися Американська психологічна асоціація та компанія Amazon.
Гаряча лінія – це одна з ініціатив, які впроваджує Національна психологічна асоціація у межах грантового проєкту з надання всебічної психологічної підтримки українцям, що здійснюється за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Для довідки
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) КНП ЮМБЛ відзначило 34 роки з дня заснування...
1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Безумов...
Народження дитини є радісною новиною для кожної сім'ї. Але разом з радістю приходять і додаткови...
Донором крові може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка не має медичних протипок...
Графік роботи консультативної поліклініки з 27.11.2023 по 01.12.2023 ...
Гепатит А – це заразна інфекційна хвороба, яка впливає на печінку. Цей вірус передається через...
В Україні працює Національний портал з імунізації. Національний портал з імунізації створений д...
Графік роботи консультативної поліклініки з 06.11.2023 по 10.11.2023 ...
Авітаміноз чи гіповітаміноз: розбираємося з поняттями Розповсюджений сьогодні термін «авіта...